Bezpieczny telewizor

Bezpieczny telewizor

Postęp rozwoju elektroniki możemy obserwować na przykładzie telewizorów. Ogółem za kilka dziesięcioleć telewizor przetworzył się z dziwadła, na przedmiot, bez którego ciężko przedstawić życie współczesnego człowieka. We wspólnocie z możliwościami satelitarnego nadawania, internetu, odtworzenia informacji z nośników, telewizor jest oknem do całego światu, i przy rozumnym jego użyciu jest narzędziem dla nauczania, otrzymania informacji aktualności, dla rozrywki, co też należy.

Lecz nie trzeba zapominać, że telewizor może taić w sobie niebezpieczeństwo, i stać się źródłem nieszczęścia. Telewizor posila się od sieci 230 wolt, i przy zbiegu niektórych okoliczności może stać się przyczyną pożaru, otrucia toksycznymi parami, dymem. Tak, takie odbywa się bardzo rzadko, jeśli porównywać do niebezpieczeństwa w drodze, czy w drugich okolicznościach. Lecz czy trzeba zmniejszać ostrożność? W żadnym wypadku, nie.

Żeby maksymalnie zmniejszyć wiarygodność szkody majątkowi, zdrowiu i życiu, wystarczy dotrzymywać się kilku prostych reguł:

1.Odłączać telewizor i drugie elektronowe urządzenia od sieci żywienia w całości, jeśli oni zostają bez nadzoru.

2.Odłączać telewizor przed snem.

3.Nie zostawać pracujący telewizor na troskę dzieciom czy jaźniom z szczególnymi potrzebami, które nie potrafią poprawnie postąpić przy pojawieniu oznak zapłonu czy uszkodzenia telewizora.

4.Nie korzystać telewizorem z uszkodzeniami, mechanicznymi obrażeniami, obrażeniami izolacji, co wydaje zapach czadu, czy z dowolnym jawnym zapachem chemii, do sprawdzenia fachowcem technicznego stanu telewizora.

5.Nie korzystać telewizorem w czas burzy.

6.Nie korzystać telewizorem w surowych, czy zaprószonych pomieszczeniach. Nie dopuszczać trafienia do środka telewizora postronnych przedmiotów – monet, igieł, szpilek.

Dotrzymanie tych prostych reguł bezpieczeństwa przy eksploatacji telewizora, być może, i wywoła niektórą niewygodę, lecz istotnie zmniejszy kreski nieszczęśliwego wypadku.

Przyjemnego przeglądu telewizora!

Bezpieczny telewizor
Naprawa TV